آموزش مهارت‌های کسب و کار و رسیدن به ثروت

پرسونال برندینگ

آکادمی آموزشی کامیارشو آموزش مهارت‌های کسب و کار و رسیدن به ثروت

تاریخ به روز رسانی: ۱۱ ماه قبل، توسط کامیار میردار

حتما تا حالا کلمه برند را چندین چند بار شنیدید و ازش تصور قابل لمسی دارید. اما در همین رابطه ممکنه کلمه پرسونا یا پرسونال برندینگ براتون کمی نامفهوم‌تر و شاید غیر ملموس باشه.

برای درک بهتر این مفهوم باید اینطوری لحاظ کنید که پرسونال برندینگ، فرآیندی است که از طریق آن، یک شخص با مهارت و تخصص‌های، منحصر به فردش به مانند یک نام تجاری که به آن برند گفته می‌شود، در تخصص و آن چیزی که وی در آن مهارت داشته شناخته می‌شود.

در این مفهوم برخلاف روش‌های کهن مدیریتی که بر اساس خودیاری (Self-Coaching) که اصرار بر خود بهبود فردی و افزایش مهارت‌های شخصی دارد، مفهوم پرسونال برندینگ یا همان برندسازی شخصی بیشتر  بر روی دستیابی به موفقیت و کامیاری است که از خود و درون وی منشا می‌گیرد. به عبارتی در برند شخصی شما با این مفهوم متمایز بودن آشنا می‌شوید و بر حسب آن می‌توانید اتیکت مربوطه بر اساس متمایز بودن را برای خود به ارمغان بیاورید. به عبارتی این موضوع وجه تمایز شما از سابرین است. چیزی که موجب می‌شود تا شما را از دیگران متمایز کند. بهترین نوع کارکرد برند شخصی، ایجاد تصویر در ذهن مخاطبان و به طور کلی بینندگان و شنوندگان آن برند است. این برند بایستی به مثابه تصویری باشد که شامل تمامی صفات و ویژگی‌های مربوط به شما باشد. خصوصیاتی مه افراد بعد از شنیدن نام شما، آن تصویر را در ذهن خود به نظاره بنشینند و تداعی کننده شما باشد.

مي‌خواهم بدانم
3 دليل براي شكرگزار ماندن

در واقع برند شما آن چیزی است که، از لحاظ حرفه‌ای در اذهان دیگران شکل گرفته و شما را در اذهان آن‌ها نمایندگی می‌کند، بنابراین اینکه در افکار و ذهن سایرین به چه نحو تجلی می‌یابید می‌تواند در منشا بسیاری از موفقیت‌ها و شکست‌ها باشد. بنابراین اگر در یک جمله بخواهیم بدان بپردازیم باید اینگونه بازگو نماییم که پرسونال برندینگ یا همان برند شخصی به معنی ارزش منحصر به فردی است که شما به مخاطبانتان قول می‌دهید.

شما به مخاطبان خود چه قولی داده‌اید؟!

اما پرسونا کمی متفاوت بوده و اگر ساده و روان خواسته باشیم بگیم، بیان کننده این موضوع بیشتر است که شما دارای چه خصوصیاتی از نظر ظاهری، رفتاری و اخلاقی و… هستید. تمامی فعالیت‌های شما در این مورد می‌تواند شکل دهنده اتیکتی برای شما به عنوان انگ یا برند باشد که با آن بیشتر شناخته شوید و وقتی از آن خصیصه نام برده شود شما به یاد اذهان بیایید.